Çömlek Yoğurt

Özel yöntemlerle sütün yoğunluğunu arttırarak, özel toprak çömleklerde ürettiğimiz yoğurt, standart üretilen yoğurtlara nazaran lezzet ve yoğunluk açısından daha koyu kıvamlı ve daha besleyici hale getirilmiş ve halkın tüketimine sunulmuştur... Tüketenlerin kısa zamanda beğenisini kazanan çömlek yoğurdu, yoğurt alışkanlığını değiştirmeye ve koyu kıvamlı yoğurdu tercih sebebi haline getirmeye başlamıştır.

 

 

Van Otlu Peyniri

Van yöresine özgü olan otlu peynire koku ve tat veren 'Sirmo' ile 'Heliz' otu, birçok yüksek dağ ve tepelerin yanı sıra Erek Dağı arkasında bulunan 2 bin 700 rakımındaki Keşiş Gölü yakınlarından toplanıyor.

Van'ın doğusunda bulunan Kuh, Kozan ve Erek Dağı arasındaki vadide yer alan 4 kilometrekarelik alana sahip Keşiş Gölü, otlu peynire katılan çeşitli bitkileri toplayanları da misafir ediyor. Otlu peynir yapan vatandaşlar, doğal olarak yetişen 'Sirmo' ile 'Heliz' otu gibi bitkilerin Keşiş Gölü yakınlarında bol bol bulunduğunu belirtiyor. Keşiş Gölü'ne yakın köylüler, aileleri ile birlikte hem peynir otu topluyor hem de piknik yapmanın keyfini çıkarıyor.

 

İşte Küçük Çiftlik ’in otlu peynirinin sırrı da buradan geliyor. Özenle toplanan otlar peynirle harmanlanmak üzere Van’dan Bursa’ya yolculuğa çıkıyor ve sofralarımızda yerini almak üzere hizmetinize sunuluyor..

Küçük Çiftlik Süt Ürünleri - 2024 Yemek Tarifleri Sağlık Köşesi Kampanyalar İnsan Kaynakları